Choď na obsah Choď na menu
 


1942/1943

17. Tatranský pohár
Termín: 2. - 3. 2. 1943 (6. - 7. 2.)
Miesto:
Organizátor: HC Tatry-Poprad
Víťaz: zrušený/neodohraný

Turnaj o Tatranský pohár sa v tejto sezóne neuskutočnil, hoci niekde sa možno stretnúť s tvrdením, že bol a dokonca má i svojho víťaza, vraj HC Tatry. Ešte v novembri 1942 noviny avizujú prípravu na ďalší ročník Tatranského pohára, ktorý mal byť XVII. v poradí a mal sa konať 2. a 3. februára 1943. Neskôr sa termín turnaja presunul na 6. a 7. februára. Propozície turnaja si vyžiadalo 14 mužstiev: AC Nitra, ŠK Banská Bystrica, OAP Bratislava, ACŠKM Veľký Šariš, HG Liptovský sv. Mikuláš, ŠK Slávia Prešov, HG Kremnica, TS Topoľčany, HG Závodie, MšK Turčiansky sv. Martin, ŠK Žilina, Vojenskí vysokoškoláci Bratislava, HM Prešov, DSV Kežmarok. 15. mužstvom bol domáci HC Tatry. Predbežné prihlášky neskôr zaslalo 11 mužstiev. Turnaj sa mal konať v rámci celoštátnych lyžiarskych majstrovstiev KSTL a armády. Avšak podľa správy zo 6. februára 1943 vedenie HC Tatry-Poprad odložilo Tatranský turnaj na neskoršie, pretože voľné termíny chceli hokejisti využiť na odohratie ligových zápasov. To je posledná zmienka o tatranskom turnaji v tejto sezóne v dobovej tlači.

Keďže ani v sezóne 1939/40 sa turnaj o Tatranský pohár nekonal a nezaradil som ho do výpočtu víťazov turnaja, správne by nemal byť ani plánovaný turnaj v sezóne 1942/43 číslovaný a zaradený medzi turnaje o Tatranský pohár. V takom prípade by sa museli všetky neskoršie turnaje o Tatranský pohár prečíslovať. Problematické by to bolo hlavne v prípade turnajov po roku 1974, odkedy sa turnaje konajú každoročne a došlo by k úplnému chaosu pri číslovaní turnajov. Preto plánovaný turnaj v sezóne 1942/43 zahŕňam do výpočtu turnajov o Tatranský pohár, ale bez uvedenia víťaza či termínu, keďže turnaj bol ešte pred začiatkom zrušený.

Po jednoročnej prestávke v organizovaní tatranských turnajov v sezóne 1939/40, tak nasledovala ďalšia, tentoraz až trojročná pauza.